2016/05/07

#muzykajka #1

Coraz bliżej sesja, coraz bliżej obrona, a to zapasem juwenalia.. Tak mało czasu na wszystko! I niestety, także na czytanie i recenzowanie. Postanowiłam więc wprowadzić nowy cykl na blogu, żeby go troszkę rozruszać przez ten czasy, gdy recenzji książkowych może pojawić się najmniej w mojej krótkiej blogowej karierze. Są już #top5, które póki co dotyczą tylko seriali, z czasem przejdę do filmów i książek, a teraz trochę inspiracji muzycznych. Co jakiś czas na bloga będę wrzucać muzykę, która aktualnie dość często na co dzień mi towarzyszy. Jak to lubię mówić gwałcę replay.
Zakładając bloga, zamierzałam skupić się przede wszystkim na książkach i recenzjach, ale nie chciałam się tylko do nich ograniczać. Chciałam dzielić się też, choćby w małym stopniu, innymi pasjami. A jedną z nich jest właśnie muzyka, bez której ciężko wyobrazić mi sobie dzień.
Z moimi gustami muzycznymi bywa różnie. Ogólnie uwielbiam rock'a, muzykę alternatywną i głównie właśnie w tych stylach muzycznych mam ulubione zespoły. Upodobałam sobie też kilka zespołów reagge. No i przepadam za starym dobrymi mocniejszymi brzmieniami oraz rock'n'rollem. Swego czasu słuchałam tylko tego, ale aktualnie na co dzień przeplatam tak naprawdę niemal każdy gatunek muzyczny. Po prostu powiedzmy z takiej muzyki pop wpadnie mi w ucho jakaś nuta i potrafię słuchać jej niemal non stop przez tydzień, ale zaraz mi się nudzi. A z rocka, alternative.. mam zespoły, muzyków, kawałki, które są dla mnie na swój sposób nieśmiertelne, do których zawszę wrócę i posłucham z przyjemnością.
Więc od czasu do czasu będę się z Wami dzielić i moimi ukochanymi piosenkami "na całe życie" i tymi chwilowymi "zajawkami". Mam nadzieje, że to też Was choć trochę zainspiruje, może znajdziecie coś czego jeszcze nigdy nie słyszeliście i pokochacie.. I dzielcie się też waszą muzyką, tym co lubicie, bo sama też z chęcią poznam coś nowego.

Paweł Domagała - Jestem tego wart 

Pentatonix - No (cover)

Vance Joy - First time

i za niedługo wybieram się na koncert Meli i Pidżamy, więc.. to oczywiste, że aktualnie mi towarzyszą na co dzień! ;)

Mela Koteluk - Spadochron 

Pidżama Porno - Twoja generacja 
___________________________________
Zapraszam także na swój profil na portalu lastfm
Przypominam również o wciąż trwającym konkursie na blogu.
Jeśli już odwiedziłeś/aś mojego bloga, a na dodatek choć trochę Ci się spodobał, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i/lub obserwacji!
Dzięki i mam nadzieje, że jeszcze tu wrócisz! :)
Copyright © 2016 zaksiążkowany świat Raven , Blogger