2016/05/14

Regina Brett - Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia

Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.
I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia.
Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.
Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.
Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.
Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.
Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.
Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas. – REGINA BRETT (lubimyczytac.pl)

Każdy z nas otrzymał jakiś dar, ale niektórzy nigdy go nie rozpakowali.
Każdy zdaje sobie sprawę, że nie jest to typowa książka do recenzji. Tutaj nie ma bohaterów, fabuły, którą mogłabym Wam przybliżyć. Tutaj nie mogę podzielić się swoimi wrażeniami na temat tego jak bardzo urzekła mnie historia, jak bardzo wciągnęła czy była przewidywalna czy też nie. Tutaj nie ma zakończenia, które mogłoby szokować albo właśnie wręcz przeciwnie. Tutaj są felietony, które mają nas motywować, dodawać siły na każdy dzień. Miałam przyjemność czytać jakiś czas temu inną wydaną książkę Reginy Brett - Bóg nigdy nie mruga i znalazłam tam dla siebie parę rzeczy, które zmieniły moje patrzenie na życie - nie całkowicie, ale jednak trochę tak. 
Ta książka miała jednak dla mnie całkiem inne znaczenie - dostała ją na urodziny od koleżanek z grupy, które kupiły ją z myślą o mnie, a właściwie nas. W tym roku bronimy licencjat, przechodziłyśmy wspólnie rożne kryzysy na tych studiach i.. ta książka jest właśnie między innymi dla nas. "Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę." Tym samym wywołała we mnie spory mętlik.. Bo tak naprawdę to co studiuje to nie było moje największe marzenie. Właściwie często mam taką myśl, że właściwie całkiem fajny zawód, że podoba mi się to co robię ale bardzo dobijająca jest kwestia zarobków zważywszy na dużą odpowiedzialność, tego jak traktują niektórzy ten zawód i bardzo nie doceniają. W którymś momencie jednak doszłam do wniosku, że zawsze kochałam pisać - do tej pory zwykle robiłam to dość prywatnie jeśli chodzi o pisanie opowiadań, ale wreszcie przemogłam się i założyłam bloga z recenzjami. Miałam już kilka, ale zawsze po miesiącu, dwóch go kasowałam, teraz.. chociaż może nie piszę bardzo często ciągle tu jestem i jestem z siebie dumna. Może to właśnie mały kroczek w spełnianie swoich innych marzeń.
Cenie te felietony, bo.. to nie są puste słowa. Budził się czasami we mnie bunt "jaaasne, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić". Ale potem przychodziła ta myśl, że przecież ta kobieta dużo w życiu przeszła i pisze z własnych doświadczeń, więc wie co "mówi". Także.. Jeśli macie kryzys, jeśli kochacie to co robicie, jeśli jesteście w martwym punkcie swojej kariery zawodowej, kto wie - może znajdziecie w tej książce solidnego kopniaka do działania albo jeszcze większego pokochania tego co już robicie.
Dużo łatwiej jest o czymś marzyć i śnić, niż naprawdę zacząć działać, narażając się na klęskę i odrzucenie.
Ocena na lubimyczytac.pl: 7/10 (b.dobra)

Bóg nigdy nie mruga | Bóg zawsze znajdzie Ci pracę | Jesteś cudem | Twój dziennik 
Jeśli już odwiedziłeś/aś mojego bloga, a na dodatek choć trochę Ci się spodobał, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i/lub obserwacji!
Dzięki i mam nadzieje, że jeszcze tu wrócisz! :)
Copyright © 2016 zaksiążkowany świat Raven , Blogger