2016/07/29

Maksymilian D. Czornyj - Adwokat Włocha [Zapowiedź]


"Adwokat Włocha, czyli 10 barów do espresso" to książka Maksymiliana D. Czornyj skierowana przede wszystkim do fanatyków Italii. Choć ukazuje Włochy z nieco innej, bo prawnej perspektywy, to wcale nie musisz być prawnikiem by po nią sięgnąć. Książka szczególnie przydatna dla osób, które wybierają się do słonecznej Italii, ale jak sam autor zwraca uwagę "jest to też idealna lektura na plażę i do czytania w bujanym fotelu dla chcących przenieść się myślami do Włoch i Śródziemnomorza".

Od autora:
W książce nie ma w niej nic o romansie pod słońcem Toskanii, ale za to jest sporo o tym jak wybrać najlepsze włoskie wino, oliwę, grappę czy ocet (prawne regulacje dotyczące m.in. etykiet). Ponadto przeczytacie, jak kupić we Włoszech nieruchomość (skoro w Polsce rolnej nie można, a rolną jest prawie każda) oraz, czy warto płacić podatki.
Ze spraw interesujących pisałem o tym, dlaczego gwałt (jeszcze niedawno) zastępował miłosne starania, a zdrada żony była czymś gorszym od zdrady męża (prawnie już nie jest). Do tego dużo, dużo więcej dla miłośników historii, prawa, Włoch i nie tylko.


O Autorze:
Maksymilian D. Czornyj, ur. 1989. Absolwent prawa, współpracuje z włoskimi kancelariami adwokackimi. Zafascynowany nie tylko słońcem Toskanii, ale przede wszystkim przepisami dotyczącymi tego, co i jak się pod nim uprawia. Zwolennik nieetykietowania, ale uważnego czytania etykiet [źródło].

Książa już jest dostępna w formie e-booków (klik, klik, klik), z czasem zapewne zostanie także wydana w formie papierowej.

Więcej na temat książki zdradzę Wam w recenzji, która ukaże się na blogu w niedługim czasie. Czy są tu jacyś fani pięknej, słonecznej Italii? ;) 
Jeśli już odwiedziłeś/aś mojego bloga, a na dodatek choć trochę Ci się spodobał, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i/lub obserwacji!
Dzięki i mam nadzieje, że jeszcze tu wrócisz! :)
Copyright © 2016 zaksiążkowany świat Raven , Blogger